Блог

HR-аутсорс: сучасне розв'язання сучасних проблем

Команда ефективних працівників - найцінніший ресурс, без якого жоден бізнес не зміг би існувати. Для досягнення успіху, таку команду потрібно створити, після чого прищепити їй корпоративну культуру, зробити аудит цієї ж культури, постійно аналізувати ріст працівників, загальні настрої в компанії.

Здавалося б, організація HR-відділу - просте розв'язання складної задачі. Чи не таке вже й просте?
Вам потрібно буде знайти HR-фахіця, рекрутера, організувати для них робоче місце, навчити й платити заробітну плату незалежно від результату. Це вже виглядає як перевитрата ресурсів. До того ж не кожна компанія на ранніх стадіях розвитку може дозволити собі постійно утримувати такий відділ.

Зовнішній HR-відділ - що це?Альтернативою внутрішнього відділу є HR-аутсорс. Зовнішнім спеціалістам ви можете передати, як конкретну проблему, так і всі функції по роботі з персоналом. Такі компанії поділяються на кілька видів, можуть надавати різні послуги, проте у всіх них одна основна задача - зняти з ваших плечей трудомістку й об’ємну роботу, розв'язати конкретну проблему, будь це найм ТОП-менеджера, чи побудова внутрішнього бренду. До того ж ви самі вирішуєте які послуги вам потрібні та платите лише за них.

Самостійні HR-відділи відрізняються тим, що робота з персоналом - їх основна спеціалізація, тому штат таких компаній - це якісно підготовлені спеціалісти.

В яких випадках варто звернутися до HR-агенства?


Не можна сказати однозначно в яких випадках вам потрібна допомога спеціалістів ззовні, а в яких ні. Це питання ви вирішуєте самостійно, виходячи зі специфіки вашої діяльності, стадії розвитку, ситуації всередині компанії й т.д.. Проте є кілька основних пунктів, за якими найчастіше приймається рішення про залучення аутсорсу:

 • Ваш бізнес активно розвивається, через що анутрішній відділ не справляється з навантаженням.
 • Для запуску нових проєктів, коли HR потрібен лиш на певний термін.
 • Для підвищення ефективності бізнес-процесів.
 • Для проведення реорганізації або масштабування.
 • Відкриття нових офісів і т.д.

Які HR-функції можна передати на аутсорс?


Сучасні HR-агентства можуть вирішити практично будь-яку проблему, пов’язану з персоналом, тому спектр їх послуг досить широкий. Найпопулярніші запити до таких організацій:

 1. Найм персоналу;
 2. Аудит корпоративної культури;
 3. Навчання та адаптація персоналу;
 4. Вирішення конфліктних ситуацій, виявлення проблемних зон;
 5. Допомога в реструктуризації;
 6. Звільнення менеджерів вищої ланки, що несе за собою репутаційні ризики.
 7. Розробка стратегії розвитку та найму працівників.

Плюси співпраціТо чим же  вигідна така співпраця й чому багато компаній користуються послугами зовнішніх HR-ів? Є кілька основних пунктів:

 • Економія часу;
 • Висока експертиза в області управління та найму персоналу;
 • Незалежна оцінка;
 • Економія ресурсів;
 • Ви уникнете ризиків звільнення працівників з компанії;
 • Підвищення лояльності персоналу;
 • Покращення нематеріальної мотивації;
 • Реалізація проектів з чіткою відповідальністю за результат.

Як вибрати HR-агенство


Традиційно, головну роль в виборі компанії-підрядника грає репутація останньої. Проте хороші відгуки не завжди гарантують вам якість та безпеку. Використовуйте рекомендації тих колег, яким ви довіряєте. Поспілкуєтеся з клієнтами агентства. Проаналізуйте ваші враження від зустрічі з представником компанії: які питання він задає, чи комфортно вам з ним спілкуватися?

Щоб вберегти себе від розголошення конфіденційної інформації та отримати гарантії щодо якості надання послуг, зверніть особливу увагу на договір. Він має містити в собі інформацію про фінансову відповідальність обох сторін у випадку недотримання певних правил.Потрібна допомога спеціалістів? Звертайтеся, і ми вирішимо вашу проблему.

Отримайте консультацію за номером: 

380951480843

Бізнес