Блог

Скільки коштує закрити вакансію в Україні? Простий алгоритм складного розрахунку

Підбір персоналу - справжній “головний біль” для кожного керівника. Шукати спеціаліста самостійно? Найняти в штат рекрутера? Звернутись до рекрутингового агентства? Вибрати максимально важко, оскільки важливо зупинитись на способі, який буде не тільки дешевшим, але і надійнішим.


Які витрати вас очікують


Ми хочемо зачепити питання достатньо делікатне для кожного - фінанси. Звичайно часові витрати не менш важливі, оскільки тут просторікувати не доводиться, адже і так зрозуміло, що ви потратите менше часу, передавши пошук працівнику агентства чи внутрішньому рекрутеру. А ось що вигідно фінансово ми хочемо визначити на конкретних прикладах.

Фінансові витрати на рекрутера


Для пошуку персоналу ваш рекрутер використовує найпопулярніші методи, до них відноситься розміщення оголошень на job-сайтах, самостійний пошук резюме, обдзвін… Все це несе за собою фінансові затрати. Так, наприклад, розміщення вакансії на сайті коштує в районі 1000 грн за позицію, надання доступу до резюме - близько 4 000 грн в місяць по одному регіону. Окрім цього рекрутер також отримує заробітну плату, вам необхідно організувати його робочий простір, оплатити мобільний зв`язок та інтернет, забезпечити оплату лікарняних, відпустки і т.д.

Етапи пошуку


При цьому HR витратить більше зусиль. Йому необхідно реалізувати цілий комплекс задач, який включає в себе:
  • Підготовку.
На даному етапі спеціаліст отримує заявку на пошук, проводить її аналіз, підготовлює все необхідне для пошуку.Пошук. Даний етап може зайняти дуже багато часу, особливо якщо у вас високі вимоги. Спеціаліст на даний момент виставляє вакансію на сайти, займається активним відбором резюме, назначає співбесіди, під час чого компанія робить досить великі витрати на мобільний зв`язок.
  • Відбір кандидатів.
Втомлюючий і не менш затяжний етап. Спеціалісту необхідно провести масу співбесід, проаналізувати дані, провести тести, ознайомитись з сильними і слабкими сторонами, відібрати, узгодити кандидатів з вами, провести фінальний етап.
  • Після цього наступає останній етап - організація виходу на роботу.
В цей час потрібно узгодити дату виходу, надати працівнику матеріал, ввести в курс справ, провести випробувальне стажування і т.д.


Результати


Аналіз діяльності рекрутерів дозволяє зробити висновок, що всі чотири етапи займають близько 60 робочих годин рекрутера, а виходячи з середньої зарплати спеціаліста по країні, це дорівнює 3 500 грн. Також не забувайте про оплату розміщення вакансій, організації робочого місця та інших витрат. В результаті, практика показує, що пошук одного працівника обходиться компанії більш ніж в 15 000 грн.
При цьому не варто забувати, що рекрутер в штаті - єдина людина. яка компетентна в питаннях пошуку персоналу. Якщо ваш колектив невеликий і оновлюється рідко, то ви будете оплачувати людині її робочі години незалежно від відсутності безпосередньої роботи. Якщо ж компанія навпаки велика - то одна людина фізично не впорається з підбором персоналу, таким чином вам потрібно буде створювати цілий штат, що збільшить витрати.
2020-03-02 13:52 Новини